همایش ها و کلاس های المپیاد

بسته هفتگی الیگام

فصلنامه همگام

کنکور آزمایشی
در ایران، سازمان سنجش آموزش کشور که سازمانی تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، متولّی اصلی برگزاری کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه‌های دولتی است. این آزمون در هر سال یک بار برگزار می‌گردد و در حال حاضر به صورت یک مرحله‌ای و برای پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبانهای خارجی و هنر به طور جداگانه برگزار می شود.
اوّلین کنکور ایران در سال ۱۳۴۸ برگزار شد و ۴۷٬۷۰۳ نفر داوطلب در آن شرکت کردند. سؤالات اوّلین دوره ی کنکور، به صورت سؤالات جواب کوتاه طرّاحی شده بود. آزمون کنکور سراسری سال ۹۳ با حضور ۱میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر چهل و ششمین کنکور کشور بود. آزمون سال ۱۳۹4، چهل و هفتمین آزمون کنکور ایران خواهد بود.

دروس اختصاصی گروه‌های آزمایشی مختلف عبارت‌اند از:
علوم ریاضی و فنی:
ریاضیات ( شامل : ریاضی ، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، هندسه، هندسه تحلیلی و جبر خطی، ریاضیات گسسته، آمار و مدلسازی، جبر و احتمال ) ، فیزیک و شیمی.

علوم تجربی:
زیست‌شناسی، زمین‌شناسی، ریاضیات عمومی، فیزیک و شیمی

علوم انسانی:
زبان و ادبیّات فارسی (شامل: تاریخ ادبیات ایران و جهان، آرایه‌های ادبی، عروض و قافیه و متون نظم و نثر)، زبان عربی، اقتصاد، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، فلسفه و منطق، تاریخ، جغرافیا و ریاضیات پایه.

زبانهای خارجی:
زبان خارجی تخصّصی

هنر:
درک عمومی ریاضیات و فیزیک، درک عمومی هنر، رسم فنی، خواصّ مواد، درک اختصاصی هنر (موسیقی، نمایش و تصویری – تجسّمی)
دروس زبان و ادبیات فارسی، فرهنگ و معارف اسلامی، زبان خارجی و زبان عربی در کلیه آزمون‌ها به‌عنوان دروس عمومی مورد سؤال واقع می‌شوند.

نحوه ی برگزاری:
ثبت نام آزمون کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش کشور به آدرس اینترنتی www.sanjesh.org  و در بهمن ماه هر سال صورت گرفته و برای کنکور سال آینده ثبت نام انجام می شود. و معمولأ حدود یک هفته قبل از برگزاری آزمون سراسری توزیع کارت و مشخص نمودن حوزه های امتحانی برای رشته های مختلف امتحانی صورت می گیرد.
لازم به ذکر است که هر آزمون در یک نوبت برگزار شده و برگزاری تمام آزمون های کنکور سراسری سه روز و در دو نوبت صبح و عصر به طول می انجامد.
آزمون سراسري سال 1394 در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج‌شنبه 21، جمعه 22 و صبح شنبه 23 خردادماه 1394 برگزار خواهد شد.

مباحث:
علوم ریاضی و فنی: کتاب های ادبیات، عربی، فرهنگ و معارف اسلامی، زبان انگلیسی، کلیه ی مباحث مرتبط با ریاضیات (شامل: ریاضی 2 ، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، هندسه 1و2، هندسه تحلیلی و جبر خطی، ریاضیات گسسته، آمار و مدلسازی، جبر و احتمال)، فیزیک و شیمی دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی
علوم تجربی: کتاب های ادبیات، عربی، فرهنگ و معارف اسلامی، زبان انگلیسی، ریاضیات عمومی، زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی

منابع پیشنهادی الیگام:
با توجه به زمان برگزاری کنکور آزمایشی الیگام و همچنین فرصت باقیمانده تا کنکور سراسری، بهترین منبع، سوالات کنکور سال های اخیر جهت مرور تمام مطالب خوانده شده در طول سال و همچنین آمادگی جهت کنکور می باشد. چرا که تجربه نشان داده برگزاری آزمون مشابه کنکور و همین طور مرور تست های سال های اخیر،  تاثیر به سزایی درایجاد انگیزه و آرامش فکری و همچنین تسلط بیشتر دانش آموزان بر مباحث موجود دارد.




.: كليه حقوق سايت متعلق به موسسه فرهنگي مهتدين مي باشد :.


طراحی و اجرا توسط پورتال صفرویک